penis büyütme dolgu

Penis Büyütme Amacıyla Kullanılan Dolgular: İşler Ters Gidebilir mi?

11 Aralık 2018

Penis boyunun yeterli büyüklükte olmadığını düşünen erkekler, cerrahi veya kozmetik işlemler için doktorlara başvururlar. Ancak, yapılan girişimlerin önemli bir kısmında sorunlarla karşılaşılmakta ve bu sorunların düzeltilmesi zor olabilmektedir.

Uluslararası Androloji Derneği’nin yaptığı bir araştırma, porno seyreden erkeklerin daha büyük bir penis talebi olduğunu ortaya koydu. Erkeklerin bu konuda yetersiz bilgileri milyonlarca dolarlık bir endüstri oluşmasına yol açtı. Gerek ilaçlar, gerek dolgularla penis büyütme işlemlerine başvuruldu. Ancak, bu uygulamaların gerçekten işe yaradığına dair bilimsel bir sonuç ortaya konulamadı.

İlgili konu: Erkekte Göğüs Küçültmeyi (Jinekomasti) Kimler Yaptırmalı?

Aynı şekilde, cerrahi olarak penisin bağlarının kesilmesi, daha uzun görünen ama erekte bölümde bir değişikliğe yol açmayan penislere yol açtı.

Son yıllarda, penisin çapını arttıran girişimlerde ciddi bir artışa rastlandı. Oldukça pahalı ve dolgu ile gerçekleştirilen bu yöntem, sorgulanması gereken bir yöntem.

Kişinin kendi yağı veya hyalunorik asit kullanılarak yapılan bu işlemlerin etkinliği tartışmalı, tekrarlanmaları gerekiyor ve bazı komplikasyonlara yol açıyor. Ele gelen sertlikler, sıvı artışı gibi komplikasyonların düzeltilmesi de bazen çok güç olabiliyor.