yaz-aylarinda-estetik-ameliyat-olmak

Yazın Estetik Ameliyat Olmak Doğru mu?

04 Ağustos 2014

Sosyal nedenler, çalışma koşulları, kişinin kendisi için en uygun zamanda ameliyat olması için bir arayış içine girmesine yol açmıştır. Birçok hastamız, işlerinin daha uygun olduğu, istirahat için daha rahat zaman ayırabilecekleri yaz aylarında ameliyat olmak için başvurmaktadırlar.

Yaz aylarında estetik ameliyat olacak kişilere bazı konularda uyarılarımız oluyor. Bunların başında, güneş ve deniz konusu gelmekte. Yapılacak ameliyata göre değişmekle birlikte, genellikle, dikiş hatları 2-3 haftada iyileşmelerini büyük oranda tamamladıkları için denize girmeye izin verebilmekteyiz.

İlgili konu: Burun Estetiği Olan Kişiler Ne Kadar Sürede İyileşir?

Güneş konusu biraz daha önemli. Yüz estetiği, burun estetiği, meme estetiği, karın ve liposuction ameliyatlarından sonra genellikle 6 hafta kadar uzun güneş banyolarından kaçınmak gerekiyor. Hem ısı, hem de ultraviyole ışınları, ameliyat bölgelerinde ödeme yol açabilmektedir.

Bir diğer önemli nokta ise bazı ameliyatlardan sonra giyilmesi gereken, baskı sağlayan korselerdir. Bunlar çok sıcak yaz günlerinde giyilmesi kolay olmayan korselerdir.

Yazın yapılan ameliyatlardan sonra güneş ışınlarından kaçınmaya çalışmak, aşırı terlemeyi önleyecek önlemler almak, evdeki şartları biraz daha serin ve iyi hale getirmek yazın yaratabileceği olumsuzlukları önler.