ani-kilo-verme

Ani Kilo Veren Kişilerde Estetik Ameliyatla Sarkıklık Gidermek

09 Kasım 2014

Son yıllarda, aşırı kilolu kişilerde, bariatrik cerrahi adı altında, mid eve bağırsak sistemini etkileyen ameliyatlarla ani ve ciddi miktarlarda kilo verilmesi sağlanabilmektedir.

Ani kilo verilmesi, 30 – 40 kiloları bulduğunda, karın, sırt, göğüs, kol ve bacaklarda belirgin sarkmalar olur. Kilo verilmesi durduğunda ve laboratuvar testleri de uygunsa, plastik cerrahlarca, vücut şekillendirme ameliyatlarına başlanır. Verilen kilonun miktarına ve oluşan sarkıklığa göre yapılan vücut şekillendirme ameliyatlarında, yağ alma ve gerekirse bazı noktalara yağ vermenin yanısıra, oluşan aşırı sarkıklık için deri azaltıcı işlemler ve germe ameliyatları yapılır.

İlgili konu: Meme Ameliyatından Sonra Fazla Kilo Alma ya da Verme Durumu

Genellikle, estetik ameliyat için anestezi değerlendirmesi sonucu , kişinin ihtiyacına göre aynı anda çoklu ameliyatlar yapılabileceği gibi, bazı işlemleri birbirini takip eden bir sırayla yapmak gerekebilir. Karın ameliyatlarında bele doğru dönmek ani kilo verilmesini takiben şekillendirme işlemlerinde gerekebilir. Gerekirse, kasıktaki çizgiye ek olarak, dikey yönde de fazlalık varsa alınması iyi olur.

Ani kilo değişiklerini izleyen estetik ameliyatlarda, kişinin ihtiyaçlarını belirlemek ve ona göre bir ameliyat planı yapmak daha doğru olabilir. Kol ve bacaklarda, standart ameliyatlardan çok, kişinin kendi ihtiyacına göre plan yapılması daha iyi sonuçlar almamıza yol açar.