çene altı yağlanması

Çene Altı Yağlanmasına Bağlı Çift Çene Görüntüsünün Tedavisi

20 Ağustos 2015

Çene altındaki yağların eritilmesine, bir ameliyata gerek duymadan ilaç enjeksiyonu ile sonuç alınması uzun zamandır üzerinde çalışılan bir çene estetiği rüyasıydı.

Kythera ATX-1-1 (deoxycholic asit) enjeksiyonu ile özellikle erişkinlerde çene altındaki yağlanmanın giderilmesinde kullanıldı ve Amerikan İlaç ve Gıda Kurumu’nca güvenli ve etkin olduğu onaylandı.

Deoxycholic asit yağın parçalanmasında etkili bir molekül. Uygulama sırasında enjeksiyon yaklaşık 15 dakika sürüyor. İlaç hücre duvarını parçalayarak yağ hücrelerinin yıkılmasına yol açıyor. Yıkılan hücreler ortamdan uzaklaştırılırken kollajen oluşumu artıyor.

İlgili konu: Çene Ucu Estetiğinde Yapılabilecek Operasyonlar

Ürün 1 ay aralıklarla olmak üzere 6 kez tekrarlanabiliyor. Yapılan çalışmalar, uygulama yapılanların %70’inde en az bir derece olmak üzere çene altı yağlanmasının azaldığını belirtiyorlar.

Bilindiği gibi, çene altı yağlanmalarında, liposuction, lazer liposuction gibi cerrahi uygulamalar da oldukça etkili. Cerrahisiz çözüm arayanlar için Kythera bir alternatif olacak gibi duruyor.