solunum zorluğu ameliyatları

Solunum Zorluğu Ameliyatları Burun Spreylerinden Daha Ekonomik Olabilir

19 Şubat 2016

Burun etlerinin büyümesinin yol açtığı solunum zorluklarının alternatif tedavileri arasında burun spreyleri yaygın olarak kullanılır. Bunların etkileri bazen çok üst düzeydedir ve hızlı bir rahatlama sağlarlar. Belirli aralıklarla şikayetler tekrar ettiğinde yeniden kullanılabilen bu ilaçlar bazı durumlarda etkili olamazlar.

Kronik burun eti sorunlarının giderilmesinde kullanılan burun spreylerinin yıllar içinde oluşan maliyetine bakıldığında ciddi rakamlara ulaşabilmektedir. Alternatif olarak burun etleri için yapılan cerrahi girişimler, radyofrekans, lazer kullanımı ve daha farklı tekniklerle bazen kalıcı, bazen uzun sureli fayda sağlamak mümkündür.

İlgili konu: Burun Ameliyatı ile Nefes Alma Zorluğu Giderilir mi?

Cerrahi bir işlem olmaları ve uygulama maliyetleri bazen bu sorunlara sahip kişilerin bu teknikleri tercih etmemelerine vu uzun sureli sprey kullanımının tercih edilmesine yol açmaktadır.

Bu konudaki en sağlıklı kararı muayenenizi takiben doktorunuzun vermesi uygun olur. Maliyet açısından kıyaslama yapılırken sprey tedavilerinin zaman içindeki toplam maliyetine bakılmasında yarar vardır.