liposuction diyet

Liposuction Ameliyatı Öncesinde Diyet Yapmak Gerekir mi?

29 Mart 2016

Liposuction vücudun şekillendirilmesinde etkin ve giderek gelişen bir uygulamadır. Bazı bölgelerde diğer alanlara göre belirgin fazlalıkların giderilmesinde yaygın olarak kullanıyoruz. Giderek daha çok bölgeye ve daha yoğun liposuction uygulamaları yapmaktayız. Vücut konturunun düzenlenmesinde etkin olan bu tekniğin lazer ve ultrason gibi teknolojiler ile desteklenmesi yaygınlığını ve uygulanmasını arttırsa da liposuction’ın aşırı kilo sorununu çözmesi beklenmemelidir.

Liposuction için başvuran hastalarda, genel muayene sırasında, hemen liposuction yapmaya uygun mu ya da öncelikle zayıflaması daha doğru olur mu? Bu ayrıma bakılır. Ameliyata kadar kişinin kilo vermesi gerekiyorsa bir diyet programının uygulanmasında yarar vardır. Yoğun egzersizle desteklenen bir diyet programı ameliyata hazırlık sağlar ve liposuctionla elde edilecek sonucu geliştirir.

İlgili konu: Liposuction’da En Fazla Ne Kadar Yağ Alınır?

Diyet programının vücuttan su kaybettiren ve yalancı bir zayıflık sağlayan bir diyetten çok yağ yakıcı, kaloriden fakir ama temel element ve protein alımını destekleyen bir diyet programı olması gerekir.

Vücudun biçimlendirilmesi çok yönlü bir programdır. İçinde diyet, spor ve cerrahi girişimlerin yer aldığı bir kombinasyonla ideal sonuca ulaşılır. Kolaycı yaklaşımlar hayaldir ve sonuçları korumak dikkat edilmezse imkansızdır.