vajina-lipofilling

Yazın Yapılacak Estetik Ameliyatlarda Nelere Dikkat Edelim?

03 Mayıs 2016

Havaların ısınması ile birlikte estetik ameliyatlarla ilgili talepler artar. Vücut estetiği, meme estetiği ve yüz estetiği ile ilgili başvurular ve ameliyat programları yoğunlaşır.

Genellikle amaç, yazın vücuttaki varsa beğenilmeyen bölgelerde daha iyi bir noktaya ulaşmaktır. Bu sarkan bir karın derisinden kurtulmak, büyük bir memeyi küçültmek veya küçük bir memeyi büyütmek, yağlanmış bazı bölgeleri daha iyi hale getirmek için olabilir. Zaman azalmıştır, tatil planları yapılmıştır, bir an önce estetik işlemlerin yaptırılmasına sıra gelmiştir.

İlgili konu: Liposuction En Doğru Ne Zaman (Hangi Mevsim) Yapılmalıdır?

Peki, estetik ameliyatlar hemen yapılabilecek ve hızlıca sonuç verecek ameliyatlar mıdır? Şüphesiz hangi ameliyatın yapılacağına göre değişir bu durum. Genellikle her ameliyatın seyri ayrıdır. Meme büyütme ameliyatı daha çabuk iyileşirken meme küçültme ameliyatı daha uzun bir süreç gerektirir. Birkaç bölgeye yapılan bir liposuction ile karın germe ameliyatı kıyaslanamaz.

Bu nedenle, yaza girerken, sorunlu bölgelerle ilgili olarak plastik cerrahınıza danışmak ve onun verdiği bilgiler ve öneriler ışığında bir cerrahi girişim planlamak doğru olacaktır. Bazı ameliyatları yaza çok yakın planlamak doğru olmayabilir. Bu konuda da en doğru bilgi size verilir.