liposuction - yağ aldırma ameliyatı

Liposuction En Doğru Ne Zaman (Hangi Mevsim) Yapılmalıdır?

18 Nisan 2016

Yaz yaklaşıyor, deniz ve plajları özlemeye başladık. Isınan havalarla birlikte yazlık giysilerimizi hazırlamaya, eksiklerimizi tamamlamaya başladık.

Birçok kadın kış aylarında aldığı kiloları azaltmak, yaza vücutlarını hazırlamak için diyet ve spor programlarına ağırlık vermeye çalışıyor. Ancak bazılarımızın öyle bölgeleri var ki, genetik nedenler veya zaman içinde alınmış kilolarla kolay kolay kurtulmaları mümkün değil. Bu durumlarda, liposuction imdadımıza yetişebilir. Özellikle, bölgesel fazlalıklarımızdan kurtulmanın bir yolu olabilir.

Peki bu uygulamayı her zaman yaptırmak mümkün mü? Liposuction yılın on iki ayı uygulanabilir mi?

İlgili konu: Liposuction Ameliyatı Öncesinde Diyet Yapmak Gerekir mi?

Liposuction aslında zor bir cerrahi teknik olmamakla birlikte, işlemden sonra bir süre şişliğe yol açabilen ve bu nedenle vücudu saran bir korse giyilerek şişliği arttırmamak amacıyla sıcak, hamam, güneş ışını gibi etkenlerden bir süre uzaklaşılması gereken bir cerrahi teknik.

Bu yüzden genellikle yaz aylarında uygulanmıyor. Yaz aylarında, liposuctiondan sonra kısıtlamalara uymak ve sıcaktan kaçınmak daha zor. Sıcak yaz günlerinde, liposuction sonrası korse veya giysinin giyilmesindeki zorluk da cabası.

Bütün bunları göz önüne aldığımızda, liposuction işlemini daha çok kış ve bahar aylarına bırakmak daha doğru. Yaza kadar iyileşme süreci için bir süre bırakmak sorunsuz bir iyileşme için gerekli. Bu süre, genellikle 3 ila 6 hafta arasında değişiyor.