göğüs küçültme ameliyatı

Vaserle Meme Küçültme

06 Temmuz 2016

VASER, yağ dokusuna spesifik olması nedeniyle, yağ dokusunun parçalanarak daha kolay çekilmesini sağlayan ve liposuction işleminde çok yararlandığımız bir ultrason teknolojisidir. Bu teknikle vücuttan yağ alabildiğimiz bölgeler artmış, sonuçlar daha iyi noktalara ulaşmıştır.

Bu özellikleri nedeniyle vaser bazı meme büyüklüklerinin giderilmesinde, meme küçültme ameliyatlarında da kullanılabilmektedir. Genç hastalarda, deri elastikiyeti çok iyiyse ve meme aşırı kilolar veya memenin genel yapısı ile çok büyümüşse VASER Liposuction düşünülebilir.

İlgili konu: Göğüs Küçültme Ameliyatı ile Vücutta Yaşanan Değişimler

Bu durumda, meme önce ultrason ile değerlendirilir. Meme yağ dokusundan zenginse işlem yapılır. Genel anestezi ile işlem daha rahat yapılabilir. Bu işlemde, büyük kesilere gerek yoktur. 2-3 mmlik küçük kesilerle , memeye önce bir sıvı enjekte edilir ve sonrasında VASER ile ultrason enerjisi verilir. Bu meme dokusu ile yağ dokusunun birbirinden ayrışmasına yardımcı olur ve bir süre beklendikten sonra vakumla yağ dokusu dışarı çekilir. Uygulama bölgesine hafif baskılı bir korse giydirilir. İşlem sonrası normal hayata dönüş oldukça hızlıdır. Memede ilk haftalarda ödem ve hassasiyet vardır. 1 ay içinde ödemler büyük oranda çözülür ve sonuç ortaya çıkar.

Vaserle meme küçültme, memeyi genel olarak küçülten bir işlemdir. Sarkık bir memeyi dikleştirmez, şekil veremez. O nedenle, işlem genç ve memenin genel formunun iyi olduğu hastalarla sınırlıdır. Bu gruptaki iri memeli hastalarda, iz bırakmayan önemli bir alternatif uygulama olarak sayılabilir.