goz-kapagi-dusuklugu-estetik-ameliyat

Göz Kapağı ve Çevresi İçin Estetik Ameliyat

15 Kasım 2016

Göz kapağı ve çevresinde yaptığımız ameliyatları azaltan birçok ameliyatsız uygulama sayılabilir. Bunların arasında kuşkusuz, en etkin olanı BOTOX uygulamalarıdır. Kaş arasındaki kırışıklıklar, göz kenarındaki kaz ayağı çizgileri, alında enine çizgilerin hepsi için botox son derece yararlıdır, zaman zaman tekrar edilerek bu bölgelerdeki yaşlanma süreci ciddi düzeyde yavaşlatılabilir.

Göz kapağı ve çevresinde uygulanabilen bir diğer teknoloji radyofrekans enerjisi kullanan THERMAGE’dır. Derinin derin planlarında, oluşturduğu ısı ile gerginlik sağlayan thermage, ameliyatsız üst göz kapağı ve alt kapak sıkılaştırmada kullanılabilir. Sonuçları her zaman öngörülememekle birlikte radyofrekans teknolojisi ameliyat düşünmeyen kişilerde alternatif bir tedavi imkanı sunar.

İlgili konu: Göz Altı Torbaları İçin Estetik Ameliyat

Fraksiyone lazer uygulamaları da göz çevresinde başarıyla kullanılabilir. Lekelerin ve ince kırışıklıkların giderilmesi için tercih edilen fraksiyone lazer, 2-3 günlük soyulma, kızarıklık gibi etkileri dışında hızlı iyileşme sağlar.

Yukarıda belirtilen teknikler, tek başlarına uygulanabileceği gibi birlikte, belli bir sıra ile kullanılabilirler. Botox dinamik çizgileri azaltıp, kaşları yükseltirken, thermage deriyi sıkılaştırabilir, fraksiyone lazer ise deri yüzeyini yenileyebilir. Bu teknolojik uygulamalardaki ilerlemeler, göz kapağı ve çevresindeki ameliyatlı yöntemleri ortadan kaldırmasa da ciddi oranda azaltmıştır.