meme-onarimi-brava

Doğal Yollarla Meme Büyütme

22 Kasım 2016

Meme büyütme için ameliyat olmadan doğal bir büyüme sağlamak için kullanılabilecek teknik BRAVA olarak adlandırılan, çok yaygın kullanılmamakla birlikte giderek gelişen bir tekniktir.

BRAVA temel olarak negatif basınç ile meme bölgesindeki deriye bir güç uygulayarak bu bölgenin büyütülmesi işlemidir. Negatif basınç, huni şeklinde geniş bir alanla meme bölgesine oturan ve vakum uygulayan plastik bir cihazdır. Uzun saatler uygulanılması gerektiğinden genellikle, gece uyku sırasında ve evde istirahat edilirken uygulanır. Haftalarca uygulanması ile meme bölgesinde bir büyüme ve genişleme görülür.

İlgili konu: Meme Büyütme Ameliyatında Görülen Komplikasyonlar Nelerdir?

Ancak, BRAVA uygulaması bırakıldığında meme bir süre sonra eski haline dönebileceğinden BRAVA uygulamasından sonra genişleyen meme alanına vücuttan alınan yağ dokusunun enjeksiyonu ilave edilmiştir.

Sözünü ettiğimiz teknik dışında doğal sayılabilecek meme büyütme tekniği henüz yoktur. Bazı stimulant hormon ve ilaçlar üzerinde çalışılsa da kanıtlanmış ve net bir sonuç sağlayan uygulamalardan söz etmek zordur. Günümüzde, meme büyütme için hala en geçerli yol meme protezlerinin kullanılmasıdır.