botoks el terlemesi

El ve Ayak Terlemelerinde Botox Tedavisi

29 Kasım 2016

Botox estetik cerrahide son on yılın en önemli gelişmelerinden biri oldu. Giderek uygulamaların genişlediği, daha yeni uygulama alanları ile botoxun neredeyse uygulanmadığı bölgenin kalmadığını söylemek mümkün.

Genel cerrahide, ürolojide, kadın doğumda, çiğneme kasları ile ilgili sorunların giderilmesinde, botoksa daha sık başvuruluyor. Botoxun bu kadar geniş kullanımına benzer, hemen hemen hiçbir ilaç kullanımından söz edemeyiz. Bu yönleri ile botoxu eski zamanların sihirli iksirlerine benzetmek mümkün.

İlgili konu: Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer, Tekrar Ne Zaman Yapılmalı?

El ve ayak terlemeleri konusundan botox tedavisine gelince, diğer uygulamalara kıyasla daha nadir olsa da giderek yaygınlaşmakta. El ve ayak terlemeleri, zaman zaman çok can sıkıcı olabilmekte. O nedenle, bu soruna sahip olanların çözüm arayışlarına cevap veren bir uygulama olarak botoxtan söz edebiliriz.

El ve ayak uygulamaları, diğer bölge uygulamalarından farklı olarak sadece uyuşturucu krem ile yapılamıyor. Bu bölgeler ağrılı olduğu için önce lokal anestezi ile uyuşturmak gerekiyor. Lokal anestezinin uygulanma biçimi ise bölgesel anestezi olarak adlandırılan, alanı değil de, alanın duyusunu sağlayan sinirin uyuşturulması yönünde. Bu şekilde yapılan uygulamalar ile rahat ve ağrısız bir işlem yapılabilir. El ve ayak bölgesine botox uygulaması ile bu bölgelerde terlemeyi azaltarak netice alınabilir.