liposuction ve sigara

Vaser Liposuction Nedir, Nasıl Yapılır?

20 Aralık 2016

Liposuction (vakumla yağ alma) ameliyatları, P-plastik cerrahinin son 10 yılında tüm istatistiklerde en çok uygulanan işlemlerin başında gelmektedir. Bu kadar çok talep gören bir işlemi kolaylaştıran, daha iyi sonuç alınmasına yardımcı olan teknolojik gelişmeler arasında VASER liposuction özel bir yere sahiptir.

VASER nedir?

Vaser, ultrason enerjisi kullanılarak, ultrasonun yağ dokusuna spesifik etkilerinden yararlanarak yağın parçalanması ve emilmesi tekniğidir. Bu uygulama, liposuction’ın daha önce uygulanamadığı bölgelerde de yapılabilmesine imkan sağlamıştır. Vaser’den önce, daha önce liposuction yapılmış bölgelere tekrar işlem yapmak genellikle zor ve başarısız iken, Vaser ile birlikte, ikincil işlemler mümkün olmuş ve iyi sonuçlar alınabilmiştir.

İlgili konu: Liposuction’da En Fazla Ne Kadar Yağ Alınır?

Vaser, iyileşme sürecinin daha hızlı, ödemin daha az olması ve ağrı, uyuşukluk gibi durumlarla daha az karşılaşılmasını sağlamıştır. Cerraha etkin bir uygulama imkanı verirken güvenlik parametrelerinin yüksek olması emniyetle kullanılmasını sağlamıştır.

Vaser nasıl yapılır?

Vaser, yüksek bir teknolojik cihazdır. Uygulanacak bölge ve derinliklere göre kullanılan probların kalınlığı ve uç özelliklerinde değişiklikler yapmak mümkündür.

Vaser ile liposuction yapılırken önce uygulama bölgeleri çizilir. Sıvı enjeksiyonundan sonra bölgenin genişliği ve uygulanan sıvı miktarı gözetilerek özel problar yardımıyla, ultrason enerjisi uygulanır. Daha sonra, yumuşatılmış yağ rahatlıkla vakumla çekilerek dışarı alınır.

Vaser teknolojisinin bize sağladığı önemli imkanlardan biri; High Definition Lipoplasti olarak adlandırılan tekniktir. Bu teknikte, yağ sadece vakumla aspire edilmekle kalmaz; her bölgenin anatomik özelliklerinden yararlanarak kas kıvrım ve çizgileri daha belirgin hale getirilir. Bu da daha net ve güzel liposuction sonuçları almamıza yardımcı olur.

Vaser teknolojisi, yağ alma işlemlerine yardımcı teknikler arasında, kendini kanıtlamış, güvenli ve etkin, önemli bir yöntemdir.