yaz-aylarinda-estetik-ameliyat-olmak

Bahar Aylarında Estetik Cerrahiye Artan İlgi

28 Nisan 2017

Yıllardır Mart ve Nisan ayları yılın diğer aylarına kıyasla daha yüksek ameliyat ve ameliyatsız uygulamalar yaptığımız aylar olarak öne çıkıyor. Bunun tesadüfen olmadığı söylenebilir. Özellikle yaza yaklaşırken daha ince giysilerin giyilmesi, plajlarda, havuz başında geçirilecek zamanların gelmesi, insanları kendileri ile ilgili bazı hazırlıklara yöneltiyor.

Kış aylarında alınan kilolardan kurtulmak için diyet ve spora yönelirken, bazı bölgelerdeki yağlanma ve sarkmalardan kurtulmak için ameliyat karşımıza tek seçenek olarak çıkabiliyor.

İlgili konu: Liposuction En Doğru Ne Zaman (Hangi Mevsim) Yapılmalıdır?

Kadınlar, erteledikleri bazı sorunlarının çözümü için bu dönemleri bir fırsat olarak görebiliyorlar. Meme ameliyatları bahar döneminde sayı ve oran olarak artıyor.

Son zamanlarda, bu dönemin üniversiteye gidecek gençlerin, yeni ortamlarına girmeden önce istedikleri değişimi, gerek yüz, gerekse vücutları ile ilgili gerçekleştirmeleri için bir fırsat olarak gördüklerini söyleyebiliriz.

Bahar aylarının yazdan önce estetik girişimlerin hem iyileşmesi, hem de yaza kadar toparlanması için yeterli zamanı vermesi nedeniyle tercih edilen aylar olduğu söylenebilir.