ultrasonik-liposuction-yag-alma

Liposuction Ameliyatı Sonrası Kilo Almak Nasıl Önlenir?

24 Ocak 2016

Liposuction ile ilgili çok sayıda yanlış bilgi vardır. Bunların başında, liposuction yaptırmanın tekrar kilo almayı önleyebileceği gelir. Bu kesinlikle mümkün değildir. Liposuction yapılmış bile olsa kişi aşırı kalori alırsa kilo almaya devam eder. Bu nedenle, liposuction yaptırmış bile olsanız kilo kontrolü için egzersiz ve diyet kaçınılmazdır.

Liposuction hangi bölgede yağ birikimi fazlaysa bunları azaltmak için kullanılan etkin bir yöntemdir. Vücutta yağ dağılımı kişiden kişiye değişir. Akdeniz tipi insanlarda basen ve kalçalarda yağ dağılımı fazlayken, İskandinav tipi kadınlarda karın yağlanması daha fazladır.

İlgili konu: Liposuction’da En Fazla Ne Kadar Yağ Alınır?

Ultrason eşliğinde yapılan ölçümler bize deri altındaki yağ dokusu kalınlığını rahatlıkla gösterirler. Liposuction işleminde yapılan, işte bu fazla yağ birikimi olan bölgelerdeki yağ dokusunu azaltmak ve böylece dengeli bir yağ dağılımı sağlamaktır.

Liposuction sonrası kilo kontrolü, liposuction yaptırmamış kişilerdekinden daha farklı değildir. Alınan kaloriyi sınırlı tutmak ve harcanan kalori miktarını da arttırmak gerekir. Karbonhidratlı gıdalardan kaçınmak, düzenli egzersiz yapmak temel prensiplerdir.