Liposuction türleri

Lazer Liposuction Nedir, Nasıl Yapılır?

17 Nisan 2016

Lazer liposuction, son yıllarda yağ alma işlemleri için sık kullanılan bir tekniktir. Liposuction uygulanabilen yerleri genişletmiş ve derinin bir miktar toparlanmasına katkı sağlamıştır.

Laser ışını hangi dalga boyunda ışın içerdiğine göre farklılaşır ve etkinliği değişir. Deneysel çalışmalarla yağ ve deri dokusuna etki eden dalga boyları belirlenmiş ve bunları içeren cihazlar üretilmiştir. Laser liposuction cihazları genellikle 2 dalga boyunun kombine edilerek kullanıldığı cihazlardır. Üretimleri sırasında yanık oluşturmayacak ve yağ dokusunu parçalayabilecek, dalga boylarına sahip cihazlar geliştirilmiştir. Buna rağmen uygun olmayan kullanımlarda deriye zarar verebilir.

İlgili konu: Liposuction’da En Fazla Ne Kadar Yağ Alınır?

Çene altı, kol ve bacak içi gibi alanlarda lazer liposuction sadece yağ dokusunu azaltmakla kalmaz, deride de toparlanmaya yardımcı olur. Lazer tekniğini öğrenmek ayrı bir eğitim gerektirir, cihazı öğrenmek ve doğru uygulamak için özel kurslar mevcuttur.

Lazer liposuction, diğer enerji türlerinin kullanıldığı yüksek teknolojik cihazlar gibi, liposuction uygulamalarında devrime yol açmış ve sonuçları geliştirmiştir.