burun ameliyatı sonrası masaj

Burunda Hem Et Hem Kemik Eğriliği Sorunu Aynı Anda Düzeltilebilir mi?

19 Nisan 2016

Burunda nefes alıp vermeyle ilgili sorunların burun estetiği ameliyatı için başvuran kişilerin büyük çoğunluğunda görüldüğünü biliyoruz. Bunların bir kısmında, burun içindeki kemik ve kıkırdak eğrilik, solunum zorluğuna yol açarken bir grup hastada ise burun içinde konka dediğimiz etlerde şişlik veya alerji bulgularına rastlamak mümkün olabiliyor.

Bu nedenle, estetik burun analizinin yanı sıra burun içi muayenesinin ve sorgulamasının tam yapılmasında yarar var. Endoskopik muayene ve gerekirse tomografiler ile, hatta solunum testleri ile tam bir profil ortaya koymak mümkün.

İlgili konu: Nefes Alırken Zorluk Yaşayanlar İçin Estetik Burun Ameliyatı

Ameliyata gelince, çok özel durumlar ışında burun estetiği ile birlikte, burun içinde kemik eğriliği, etlerdeki sorunların çözümünün birlikte ve aynı anda ele alınmasının daha doğru olduğuna inanıyoruz. Burun ameliyatlarına yatkın bir plastik cerrah, kemik ve kıkırdak eğriliklerini düzeltebileceği gibi burun etlerinin basit şişliklerini de tedavi edebilecek eğitim ve beceriye sahiptir.

Ancak, konka bülloza veya bazı sinüzitlerde olduğu gibi iş daha komplike bir hal aldığında KBB uzmanınca değerlendirme istemek ve gerekirse birlikte bir ameliyat planı yaparak ameliyatı birlikte gerçekleştirmek yaygın ve doğru bir uygulama.

Burun ameliyatları cerrahi egonun ön planda tutulacağı bir alan değil. Hastanın tedavisinin en iyi ve en hızlı şekilde sağlanabileceği en doğru planı uygulamak biz cerrahların işi.