liposuction ve sigara

Liposuction Sonrası Kilo Alınması Halinde Tekrar Liposuction Yaptırmak

07 Temmuz 2016

Liposuction vücut şekillendirme işlemleri arasında en sık uygulanan yöntemdir. Çok yaygın bir uygulama olmasına karşın, iyi sonuçlar kadar bazen olumsuz durumlarla da karşılaşılır. Bunun en önemli nedeni hasta seçimindeki özensizlik veya hastanın bazen bu yöntemin kendisi için çok uygun olmadığı belirtilse de uygulamayı yaptırmak için ısrar etmesi veya liposuctiondan sonra yapılması gerekenlere dikkat etmemesidir.

Bir liposuction işlemi yaptırdıktan sonra, aşırı kilo alınması istenilen bir durum değildir. Liposuctiondan sonra kilo alınmaya devam edilirse ve alınan kilo fazlaysa, vücutta bazı bölgelerde yağ toplanması kaçınılmazdır. Liposuction yapılmayan bölgelerde, hedef yağ hücreleri daha çok olduğundan yağ birikimi daha çok olabilir. Bu bölgelere liposuction yapılabilir.

İlgili konu: Liposuction’da En Fazla Ne Kadar Yağ Alınır?

Liposuction yapılmış bölgede yeniden yağ birikimi liposuction sonrası kilo alınırsa olabilir. İşlem sırasında, bu bölgelerde yağ hücreleri tamamen yok edilmemektedir, sadece azaltılmaktadır. Eğer liposuction yapılmış bölgede yağ birikimi belirgin ise o bölgeye yeniden liposuction işlemi yapılabilir. Sadece klasik işlemler değil, VASER liposuction veya lazer liposuction işlemleri daha etkili olur. İlk ameliyata bağlı fibröz dokuların aşılması kolaylaşır.

Liposuction işleminden sonra bazı bölgelerde deri gevşekliği varsa bunu ikinci bir liposuction işlemi ile aşmaya çalışmamak gerekir. Faydalı olmaz ve gereksiz bir müdahale ile sonuçlanabilir.