estetik-silikon-meme-patlar-mi

Meme Dikleştirme ve Büyütme Ameliyatlarında İyi Sonuç Nasıl Elde Edilir?

03 Ekim 2016

Çok kilo veren veya doğum yapan kişilerde, meme deformitesi şikayeti ile gelenler incelendiğinde, büyük bölümünde memede sarkıklık olduğunu görüyoruz. Bunların bir bölümünde, ayrıca doku azaltmak gerekirken bir kısmında, meme protezleri ile destek sağlamak gerekiyor.

Memede protezle büyütme veya destek gereken, aynı zamanda meme dikleştirme ihtiyacı olan hastalarda, ameliyat planı özel bir dikkat gerektirir. Bunun nedeni, memeyi büyütürken ile dikleştirirken kullanılan manevra ve işlemlerin birbirinin zıttı olmasıdır. Meme dikleştirilirken, yumuşak doku zarfı küçültülür ve daraltılır. Meme büyütülürken ise meme zarfının hacmi genişletilmek zorundadır. Tüm beceri, bu birbirine zıt manevraları birbirleriyle dengeli bir şekilde gerçekleştirerek, hasta beklentilerinin karşılanmasıdır.

İlgili konu: Meme Estetiği Hakkında Sık Sorulanlar

Meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatı, az veya çok iz bırakan bir ameliyattır. Meme ne kadar sarkıksa, iz daha uzun olur. İz başlangıçta daha belirgin, zaman içinde daha iyi bir hal alır. İz kişisel özellikler kadar, ameliyat sırasında oluşan gerginlikle de ilgilidir. Ameliyat planında dikkatli olunmaz ve aşırı gergin bir dikiş yapılırsa, iz daha belirgin olacaktır.

Meme dikleştirme ve büyütme kombinasyonu, iyi bir planlama ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir ve tatmin edici sonuçlar verir.